עולים על האולימפוס: כתבה מתוך Ynet

20/03/2018

ה-E M10 Mark III של אולימפוס מגיעה בעיצוב רטרו ולב טכנולוגי מודרני, עם מגוון אפשרויות שליטה לצלם המתחיל ואפשרות להתקדם בביצועים, ביחד עם אינספור פילטרים ואפקטים אומנותיים. לקחנו אותה לבדיקה מקיפה

E M10 Mark III של אולימפוס היא דגם הכניסה (בגרסתו השלישית כבר) מתוך שלוש סדרות OM-D של אולימפוס שמייצגות את הדגמים עם אפשרויות שליטה מתקדמות לצלמים חובבים ומקצוענים שמתייחסים לצילום ברצינות ("ברצינות" פירושה הרצון לתכנן ולשלוט בצורה מתקדמת על ביצוע הצילום ולא רק לחיצה אוטומטית על לחצן הצילום). מעל סדרת M10 ישנן סדרות M5 וסדרת הדגל עם מצלמת E M1 II.

אולימפוס נוהגת מזה שנים לעצב את דגמי OM-D בגישה של רטרו שמסתירה תחתיה טכנולוגיה עדכנית וחדשנית וזה שילוב מוצלח יחסית מבחינה אסטטית – גם אצל ה- E M10 III. רוב גוף המצלמה עשוי פלסטיק קשיח בשילוב נאה לעין של גוף שחור וחלק עליון ותחתון כסופים, למעט פלטה עליונה מתכתית בגימור מוברש.

ה- E M10 III מגיעה עם פלאש פנימי קטן (מקפיצים אותו החוצה ע"י הסטת מתג הדלקת המצלמה) ויש גם תושבת לפלאש חיצוני. בחלק העליון הימני במצלמה, זה נראה כמו גיבוב של מגדלים קטנים – גלגלות ולצידן לחצנים כמו צילום וידאו וסטילס. לרשות הצלם עומדות שתי גלגלות עליונות (קדמית ואחורית) המאפשרות לשנות פרמטרים בצילום (למשל, גודל צמצם ומהירות סגר), לצידן ניצבת מגבוה גלגלת מצבי הצילום. כמקובל אצל אולימפוס, ניתן לתכנת ולהגדיר שלל תפקידים ללחצני המצלמה והגלגלות בכל מיני מצבי צילום. בגב, ישנו לחצן ארבע כיווני להפעלת הפלאש, שינוי ISO, הפעלת טיימר או תפקידים נוספים.

להמשך הכתבה  מאת ליאור קורן לחצו כאן

, e m10 iii 4, אולימפוס, מצלמות PEN אולימפוס, מצלמות אולימפוס, מצלמות אולימפוס קומפקטיות

הוסף תגובה חדשה